Тіло впало у воду і занурилось на глибину 2 м за 2 с, згасивши швидкість до нуля. З яким середнім прискоренням рухалось тіло у воді? - вопрос №5109917

Ответы

Дано:
h = 2 м
t = 2 c
v = 0
a — ?
Решение:
Глубина, на которую опустилось тело:  h = (v+v0)*t/2
Так как v=0, то h=v0*t/2
Скорость тела при входе в воду:  v0=2*h/t
Ускорение тела:  a = (v-v0)/t = (0-2h/t)/t = -2h/t^2 = -2*2/2^2 = -1(м/с^2)
Ответ: a = -1 м/с^2

Для того, щоб знайти середнє прискорення тіла, яке занурилося в воду, можна скористатися формулою для середнього прискорення:

a = (v_f — v_i) / t,

де a — середнє прискорення тіла, v_f — кінцева швидкість тіла, v_i — початкова швидкість тіла, t — час руху тіла.

У даному випадку, тіло зупинилося, тому кінцева швидкість v_f дорівнює нулю. Початкова швидкість v_i може бути знайдена з формули для рівномірного прямолінійного руху:

v_i = d / t,

де d — відстань, яку пройшло тіло, t — час руху.

У нашому випадку, тіло занурилося на глибину 2 м за 2 с, тому:

v_i = 2 м / 2 с = 1 м/с.

Тепер можна обчислити середнє прискорення:

a = (v_f — v_i) / t = (0 м/с — 1 м/с) / 2 с = -0.5 м/с².

Отже, середнє прискорення тіла у воді дорівнює -0.5 м/с² (негативне значення означає, що тіло сповільнювало свій рух