Земельный вопрос - вопрос №140295

Добрий день, прошу допомогти у вирішенні такої ситуації: маю будинок, який мені подарувала моя бабка і хочу приватизувати землю на якій він находиться, проте виникла проблема з сусідами з приводу межі. Частина ділянки була необгороджена. Сусіди самовільно побудували на частині моєї землі прибудови до господарських споруд і без мого відома приватизували свою ділянку з часткою мої, отримали державний акт, протев їхніх документах, де підписувались сусіди, про межі стоїть підпис мої бабки, хоча вона нічого не підписувала, а будинок, на той час, вже 2 роки як був переоформлений на мене. Ці сусіди купили свою ділянку років з двадцять тому, і зараз приватизували її уже на кілька соток більшу. Хоча зрозуміло, що в центрі села додаткові сотки нізвідки взятись не могли. Голова сільської ради каже, що їм видали державний акт так як спірних меж не було, хоча вони були і він це знав. Каже, що ця ділянка землі нікому не належить, так як у нас на руках немає ніяких підтверджувальних на неї документів, проте можна знайти їх в архівах, що ця земля належала моїм прадідам і вони, ще колись сплачували за неї податки. Проте в архів мене не допускає, пояснюючи це тим, що його немає. Ще є живі родичі моєї бабки, які тут жили і вона сама, і можуть підтвердити, що ця земля належить нам. Підкажіть, будь ласка, як можна вчинити в даній ситуації, для того щоб повернути і приватизувати всю свою земельну ділянку.

Ответы

в першу чергу Вам необхідно звернутися в обласний архів, оскільки документи в архіві села зберігаються тільки 5 років, тому їх там і нема. В обласному архіві точно мають бути документи, рішення сільської ради про надання земельної ділянки і ін. В діях сільського голови вбачаються зловживання службовим становищем, через зловживання відбулася видача державного акта на право власності на землю з порушенням вимог чинного законодавства, внесення в документ неправливих відомостей про те, що суміжним землекористувачем являється Ваша бабуся, підробка підписів. Враховуючи такі порушення слід також звернутися в прокуратуру з метою проведення перевірки з даного приводу. Крім того, Вам слід звернутися до суду з позовом про визнання державного акту недійсним, усунення перешкод в користуванні земельною ділянкою, знесення прибудови, оскільки це порушує Ваші права як власника. І тільки коли у Вас на руках буде рішення, що державний акт сусідів є недійсним, зможете займатися приватизацією.

Buh