Помогите, пожалуйста. С английским туго, я старалась. может быть, подскажете как усложнить или что добавить ещё. Заранее спасибо, знающие люди - вопрос №2111641

) After my hard and busy school year my summer holidays began. I think summer is the best season of the year, because it was warm. The first month I worked with my friends. The work was hard and we were very tired. The second month I activety rested. I walked with my dog in the park, went hiking, rode the bike, met up with friends. In August I stayed in the town. I read books, swam in the pond, sunbathed and preparing for school. I spent my holidays very well had a good rest!

Ответы

Напишите мне в чат, я постараюсь Вам помочь