1)There's_____ milk in the Fridge a some b any c a 2) We don’t need____ bread. A no b any c a 3)How _____ fruit do you eat - вопрос №3718118

a day? A much b many c a lot 4) I drink ____ coffe. A much b a lot c a lot of 5)A how mach salt do you eat? B ______. A a little b a few c much 6) A Is there any sugar? B No,sorry,_______ a cheaper that b more cheap than c cheaper than

Дополнение автора от 10.04.20 14:01:18
изображение из вопросаизображение из вопроса

Лучший ответ по мнению автора

1. some
2. any
3. many
4. a lot of
5. a little
в шестом что-то напутано