Нордхорн

Здравствуйте, меня зовут Станислава, 43 лет. Я болгарка, работаю в Германии глазной врач. У меня ест немецкое и болгарское гражданство. Я хочу - вопрос №4873152

''советская девочка'' удочерит. Куда надо обратится? много в министерстве писала и отказ потомучто не замуж, но я православная и не хомо, просто муж пока не нашла. Если я директно в детдом напишу, если они мне увидят что я хорошая наверно получится… Каждой закон ест серая зона… Как у американцый получается удочерение… Я православная. Я очень мечтаю о православной девочке, например 6-8 лет, дам ей хорошое образование. Я в Фульде жыву, ест православный храм. Я смогу к Вам приехать, когда у меня будет отпуск, чтобы Вы меня увидели и со мной пообщались. Напишите мне пожалуста адрес большой дет дом или нормалная институция… я везде напишу. Прошу Вас, помогите мне пожалуйста:-) Спасибо Вам большое!

Лучший ответ по мнению автора

Уважаема Станислава. Отлично разбирам Вашето желание, но преди да осиновите дете от Русия, е необходимо, ако наистина имате нужда от помощ, аз съм готов да се заема с вашия бизнес. Първо, ще е необходимо да се подготвят документи осиновяването на деца от чужди граждани е разрешено само в случаите, когато е невъзможно да се прехвърлят тези деца за отглеждане в семейства на граждани на Руската федерация, постоянно живеещи на територията на Руската федерация, или за осиновяване на роднини на деца, независимо от гражданството и местоживеенето на тези роднини.

Чуждестранните граждани, които желаят да осиновят дете, което е гражданин на Руската федерация, подават заявление за осиновяване съответно до Върховния съд на републиката, регионалния, регионалния съд, Съда на Федералния град, Съда на автономната област и Съда на автономния окръг по местоживеене или местонахождение на осиновеното дете. Чуждестранните граждани също подават заявления до тези съдилища в случаите, когато те постоянно пребивават на територията на Руската федерация, тъй като част 2 на чл. 269 Гражданския кодекс на Руската федерация
но необходимите действия в съда могат да бъдат извършени след краткото ви присъствие в Русия въз основа на пълномощно

Ако искате, готови сте да го направите.