Поставьте специальные вопросы: - вопрос №794110

Поставьте специальные вопросы: 1.Our friends are very good friend. 2/ My son is visiting his friends in London. 3.His table is black. 4.Her name is Bess 5.Pete is at home 6.These are nice lamps 7.This is my pen 8.He is a student

Ответы

Who are very good friend? Where is your son visiting his friends? What colour is his table? What is her name? Where is Pete? What kind of lamps are these? Whose pen is this? Who is a student?