TheGoodWife'sGuide - вопрос №828255

Have dinner ready. Plan ahead, even the night before to have a delicious meal ready, on time for his return. This is a way of letting him know that you always think about him and concern about his needs. Most men are hungry when they come home and the prospect of a good meal (especially his favourite dish) is partof the warm welcome needed. Prepare yourself. Take 15 minutes to rest so you'll be refreshed when he arrives. Touch up your make-up, put a ribbon in your hair and be fresh-looking. He has just been with a lot of work-weary people.

Ответы

Обед должен быть готов.Даже за вечер вперед планируй что бы вкусная еда была готова ко времени его прихода.Это путь дать ему знать что ты всегда думаешь о нем и заботишся о его нуждах.Большенство мужчин голодны когда они приходят домой и перспектива хорошей еды(особенно его любимого блюда) это часть теплого приема которая нужна.Приготовьтесь сами.Уделите пятнадцать минут отдыху и вы будете освеженной когда он приходит.Поправьте свой макияж, украсьте свои волосы лентой и выглядите свежей.Он только что был со множеством уставших от работы людей.