Failed to initialize Direct3D. Make sure you have at least DirectX 9.0c installed, have drivers for your graphics card and have not disabled 3D - вопрос №2097264

acceleration in display settings. InitializeEngineGraphics failed Что делать? это выскакивает при запуске игры «Unturned» Помогите пожалуйста.

Ответы

обновите directx   а так пишите в чат