Для польоту в космос треба укомплектувати екіпаж із 3 осіб.Командир корабля може бути обраний із 4 космонавтів, а 2 його помічники — із 5 бортінженерів. Скількома способами можна укомплектувати екіпаж - вопрос №2879037

Для польоту в космос треба укомплектувати екіпаж із трьох осіб. Командир корабля може бути обраний із чотирьох космонавтів, а два його помічники — із п’яти бортінженерів. Скількома способами можна укомплектувати даний екіпаж?

Ответы

Экипаж: 3 чел = 1 команд + 2 помощ
Командира можно выбрать из 4-х претендентов. Кол-во способов выбора:
n1 = C(из 4 по 1)
Двух помощников можно выбрать из 5 бортинж. Кол-во способов выбора:
n2 = C(из 5 по 2)
Тогда общее кол-во способов комплектации экипажа равно N = n1*n2
N = C(из 4 по 1)*C(из 5 по 2) = 4!/(1!*(4-1)!) * 5!/(2!*(5-3)!) = 4!/3! * 5!/(2!*2!) = 4* 5!/(1*2*1*2) =5!= 1*2*3*4*5 =120
Ответ: N = 120
Пожалуйста, выберите лучший ответ