Диалог на тему «жалоба в магазине, отеле, ресторан» одно из тем на английском - вопрос №3238754

Ответы

— Can I help you?
— I hope so. Can I talk to a manager?
— Is anything the matter?
— A switch has broken in my room and I can't find clean towels.
- We apologize. Please, wait a little bit. We’ll send somebody to fix it. Don't worry!

— OK, I’ll wait, I hope you will be able to help me the sooner the better.