Ураинский язык. Випишіть складні синтаксичні конструкції. Визначте вид їх. Накресліть схеми. - вопрос №3751194

Вопрос задан анонимно
1 ответ

Лучший ответ по мнению автора

Вітаю!

1. Щодалі хвиля більшала, проте козаки були байдужі до неї: не первина їм у море ходити. (з сполучниковим [сурядним] і безсполучниковим зв'язком) — [ ], проте [ ]: [ ].
2. не є складною синтаксичною конструкцією (частини речення поєднані сурядними сполучниками і, але).
3. не є складною синтаксичною конструкцією (частини речення поєднані безсполучниковим зв'язком).
4. Річка крізь дощову завісу видається таємничою й чужою: загубилися береги, орієнтири, але назад не вертаєш. (з безсполучниковим і сполучниковим [сурядним] зв'язком ). — [ ]: [ ], але [ ].
5. не є складною синтаксичною конструкцією (частини речення поєднані підрядним сполучником що).
6. не є складною синтаксичною конструкцією (частини речення поєднані підрядним сполучником коли).
7. Листя не може плисти проти течії, воно жовтіє від туги, опадає, і вода відносить його в єдиному напрямку — до моря. (з безсполучниковим і сполучником [сурядним] зв'язком). — [ ], [ ], i [ ].
Лучший ответ по мнению автора

Александр