Добрый вечер! Переведите, пожалуйста. Буду очень признательна. - вопрос №1416328

Hey dont you think you should offer our guest something to eat?
oh!
you come with me.You foreigner are you?
yes that right.
Where do you come from?
i come from....
Well Im sorry I can speak your language.I hope you can understand ours.i DONT see too many foreigners where I come from in Texas.where have you been so far?
Been to New York boston Chicago....
and you have been to Texas yet&
No not yet.
I don like New York.But I like Chicago
Do you think you come to Texas?
Yes if i got the time
When you come I can show you my oil wells.I like oil.Im taking about crude oil naturally not this stuff some people put on their salads.I dont like salad oil.Would you like some?
Yes I would.Thank you.

Лучший ответ по мнению автора

— Привет! Почему бы тебе не угостить нашего гостя?
— O!
- Пойдемте со мной. Вы иностранец?
- Да
— Откуда Вы приехали?
- Я из… Извините, я не говорю на Вашем языке. Надеюсь, что Вы понимаете тот, на котором разговариваю я. Я не заметил слишком много людей из моей страны в Техасе.
— Где Вы бывали?
- Я был в Нью- Йорке, Бостоне, Чикаго...
- А в Техасе?
- В Техасе еще нет.
— Мне не нравится Нью- Йорк, но я люблю Чикаго
- Собираетесь в Техас?
— Да, если будет время
— Когда Вы приедете, я покажу мои нефтяные скважины. Мне нравится нефть. Мне нравится природная нефть, а не то масло, которое некоторые люди добавляют в салат. Я не люблю салаты. А Вы?
— А я попробовал. Спасибо

Это перевод текста. Текст составлен немного странно. Надеюсь, что помогла -)))

Лучший ответ по мнению автора

Другие ответы

— Hey, dont you think you should offer our guest something to eat?
— Oh!
— Come with me. Are you a foreigner?
— Yes that is right.
— Where did you come from?
— I came from....
Well I'm sorry I can't speak your language.I hope you can understand mine.I DONT see too many foreigners where I come from in Texas.where have you been so far?
— I have been to New York, Boston Chicago....
— and have you been to Texas yet?
— No, not yet.
— I didn't like New York.But I liked Chicago
— Do you think you go to Texas?
— Yes if i have got the time
— When you come I can show you my oil wells.I like oil.Im taking about crude oil naturally not this stuff some people put in their salads.I dont like salad oil.Would you like some?
— Yes I would.Thank you.