Укажите, каким структурным компонентом предложения являются выделенные слова. - вопрос №4385375

Managers may be motivated by a need to efficiency replenish growing markets for the firm’s products, to consolidate manufacturing and distribution operations after a major acquisition, or to close down underutilized physical facilities.

1.подлежащее / группа подлежащего
2.сказуемое / группа сказуемого
3.дополнение / группа дополнения
4.обстоятельство / группа обстоятельства

Ответы

РАда вам помочь. Просьба писать ЛС.