Рівновага хімічної реакції СО + Cl2 → СОCl2 встановилась, коли концентрації речовин у системі дорівнюють: [СО Сl2] = 0,6 моль/л, [СО]= 0,3 моль/л, [Сl2] = 0,4 моль/л. - вопрос №5033980

Рівновага хімічної реакції СО + Cl2 → СОCl2 встановилась, коли концентрації речовин у системі дорівнюють: [СО Сl2] = 0,6 моль/л, [СО]= 0,3 моль/л, [Сl2] = 0,4 моль/л. Визначте константу рівноваги. Навести рішення.

Ответы

Константа рівноваги визначається виразом:

Kc = [СОCl2]/([СО] * [Cl2])

Підставляємо відповідні значення:

Kc = 0,6 / (0,3 * 0,4) = 5

Отже, константа рівноваги дорівнює 5.