Обчисліть об'єм вуглекислого газу, що утворився в результаті згоряння 6,15 г етанолу, який містив 7,5% води - вопрос №5040612

2 ответа

Ответы

Для розв'язання цієї задачі необхідно знати хімічну реакцію згоряння етанолу:

C2H5OH + 3O2 -> 2CO2 + 3H2O

Також потрібно врахувати, що етанол містив 7,5% води, тому маса етанолу без води дорівнює:

6,15 г * (1 — 0,075) = 5,691 г

За стехіометрією реакції, 1 моль етанолу дає 2 моля CO2, тому для розрахунку кількості CO2, що утвориться, спочатку потрібно перевести масу етанолу без води в кількість молей:

моль етанолу = маса / молярна маса = 5,691 г / 46,07 г/моль = 0,1235 моль етанолу

Кількість CO2, що утворюється, буде дорівнювати 2 рази кількості молей етанолу:

кількість молей CO2 = 2 * кількість молей етанолу = 2 * 0,1235 моль = 0,247 моль CO2

Нарешті, можна розрахувати об'єм CO2 за ідеальних умов:

V = n * RT / P

де V — об'єм газу (у л), n — кількість молей газу, R — універсальна газова стала (0,0821 л·атм/(моль·К)), T — температура (у К), P — тиск (у атм).

Припустимо, що температура та тиск залишаються стандартними (273 К та 1 атм), тоді об'єм CO2 дорівнює:

V = 0,247 моль * 0,0821 л·атм/(моль·К) * 273 К / 1 атм = 5,95 л CO2

Отже, об'єм вуглекислого газу, що утворився в результаті згоряння 6,15 г етанолу, який містив 7,5% води, становить 5,95 л.