Обчисліть масу метанаміну, що може взаємодіяти з хлороводнем об'ємом 3,36 л (н. у.). Полное решение - вопрос №5108355

Лучший ответ по мнению автора

Другие ответы

Щоб обчислити масу метанаміну, який може взаємодіяти з гідроген хлоридом в об’ємі 3,36 л, нам потрібно спочатку визначити кількість молей гідроген хлориду в цьому об’ємі.

Припускаючи, що хлористий водень має стандартну температуру та тиск (STP), ми можемо використовувати закон ідеального газу, щоб визначити кількість молей:

n = PV/RT де P — тиск (в атм), V — об’єм (в л), R — газова стала (0,0821 Latm/molK), а T — температура (в K).

При STP температура становить 273 К. Припустивши, що тиск хлористого водню становить 1 атм, ми можемо підставити значення:

n = (1 атм) x (3,36 л) / [(0,0821 Latm/molK) x (273 K)] n = 0,148 моль Оскільки стехіометрія реакції між метанаміном і хлористим воднем становить 1:1, нам потрібна рівна кількість молей метанаміну для реакції з хлористим воднем.

Отже, нам потрібно 0,148 моль метанаміну. Молярна маса метанаміну (CH5N) дорівнює: 31,06 г/моль Помноживши кількість молей на молярну масу, ми отримаємо необхідну масу метанаміну: 0,148 моль х 31,06 г/моль = 4,59 г

Отже, маса метанаміну, який може взаємодіяти з гідроген хлоридом об’ємом 3,36 л, дорівнює 4,59 г.