Здравствуйте, помогите с биологией пожалуйста - вопрос №5108989

Вопрос задан анонимно
1 ответ

Лучший ответ по мнению автора

Для визначення амінокислотного складу поліпептиду, потрібно зробити переклад з РНК-послідовності відповідно до генетичного коду. У даному випадку, мутація в третьому триплеті змінює кодон з «ЦАЦ» на «ЦСЦ». До мутації:
  • ГГЦ ТГТ ЦАЦ АЦТ АГГ ЦАА
  •
  • G V H T R Q
 Після мутації:
  • ГГЦ ТГТ ЦСЦ АЦТ АГГ ЦАА
  •
  • G V P T R Q

Таким чином, до мутації кодон «ЦАЦ» кодує амінокислоту гістидин (H), а після мутації кодон «ЦСЦ» кодує амінокислоту пролін (P). Амінокислотний склад поліпептиду зміниться залежно від того, який фрагмент РНК змінено мутацією

. Мутагенез — 2. Процес виникнення мутацій під дією зовнішніх і внутрішніх чинників. Б. Ізоляція — 3. ВИНИКНЕННЯ будь-яких перешкод, що порушують вiльне схрещування й обмін спадковою інформацією. В. Генотерапія — 1. Лікування захворювань шляхом заміни дефектних генів нормальними. Г. Мутації — 5. Стійкi змiни генетичного матеріалу. Д. Хромосомні хвороби — 4. Спадкові хвороби, спричинені хромосомними та геномними мутаціями.

12. Медична генетика є важливою галуззю генетики, яка вивчає спадкові хвороби, їх механізми та спадковість, що дозволяє розробляти та застосовувати методи діагностики та лікування таких захворювань. Основні завдання медичної генетики включають: Діагностика спадкових захворювань. Медична генетика дозволяє здійснювати діагностику спадкових хвороб на основі генетичних тестів та досліджень, що дозволяє виявляти хворобу на ранніх стадіях та починати лікування з попередньої діагностики.
  1. Розробка та застосування нових методів лікування. Медична генетика дозволяє розробляти нові методи лікування спадкових захворювань на основі генної терапії, клітинної терапії та інших методів, що дозволяє значно поліпшувати якість життя пацієнтів.
  2.
  3. Генетична консультація. Медична генетика дозволяє забезпечувати консультації пацієнтів та їх родин з питань спадкової природи захворювань та можливості передачі хвороби нащадкам.
  4.
  5. Незважаючи на те, що медична генетика має безліч перспектив, вона також має свої проблеми, такі як:
  6.
  7. Висока вартість генетичних тестів та лікування.
  8.
  9. Етичні питання, пов’язані з генною терапією та клітинною терапією.
  10.
  11. Розуміння генетичної інформації та розробка нових методів діагностики та лікування є складними завданнями