1)З якою швидкістю повинен рухатися автомобіль масою 2000 кг , щоб його імпульс дорівнював імпульсу пішохода масою 70 кг, котрий рухається зі швидкістю 1,25 м/с? 2)Яка середня сила тиску приклада на - вопрос №5147166

плече солдата під час стріляння з автомата, якщо маса кулі 10 г, а швидкість її у момент вильоту із ствола 30 м/с? Автомат робить 300 пострілів на хвилину. 3)Розтягнута пружина, скорочуючись, тягне за собою прикріплене до неї тіло масою 50 г горизонтальною поверхнею без тертя. Коли деформація пружини дорівнює нулю, швидкість тіла 5 м/с. Який початковий розтяг пружини. Якщо її жорсткість дорівнює 10 000 Н/м. 4)Кран піднімає вантаж масою 5 т на висоту 5 м. За який час підніметься цей вантаж, якщо потужність двигуна крана 10 кВт і ККД 0,8? 5)Тіло масою 0,1 кг, кинуте вертикально вниз з висоти 20 м зі швидкістю 10 м/с, впало на землю зі швидкістю 20 м/с. Визначте роботу сили опору повітря.
Вопрос задан анонимно
1 ответ

Ответы

  • 1.Імпульс пішохода можна обчислити як множення маси на швидкість: I = mv = 70 кг * 1.25 м/с = 87.5 кгм/с. Імпульс автомобіля повинен бути таким же, тому I = mv, де m — маса автомобіля, v — шукана швидкість: 2000 кг * v = 87.5 кгм/с. Розв'язуючи рівняння для v, отримуємо v = 0.044 м/с.
  • Роботу сили, що діє на кулю, можна обчислити як W = (mv^2)/2, де m — маса кулі, v — її швидкість. Робота сили, що діє на плече солдата, дорівнює роботі сили, яка відповідає зупинці кулі. Таким чином, W = (mv^2)/2 = (0.01 кг * (30 м/с)^2) / 2 = 4.5 Дж.
  • Під час 300 пострілів на хвилину, час між пострілами дорівнює 1/300 хвилині. Сила тиску на плече солдата дорівнює роботі, розділеній на час: F = W/t = 4.5 Дж / (1/300 хвилин) = 1350 Н.
  • Імпульс тіла можна знайти за формулою:
  • p = mv
  • де p — імпульс, m — маса тіла, v — швидкість.
  • Імпульс пішохода дорівнює:
  • p_1 = 70 кг * 1.25 м/с = 87.5 кг * м/с
  • Імпульс автомобіля повинен бути такий же, тому:
  • p_2 = p_1 = 87.5 кг * м/с
  • Імпульс автомобіля можна виразити через його масу та швидкість:
  • p_2 = mv
  • m = p_2 / v = 87.5 кг * м/с / (2000 кг) = 0.04375 м/с
  • Отже, автомобіль повинен рухатися зі швидкістю близько 0.044 м/с, щоб його імпульс дорівнював імпульсу пішохода.
  • Потужність двигуна крана можна виразити через виконувану роботу і час, за який ця робота виконується:
  • P = W / t
  • де P — потужність, W — робота, t — час.
  • Виконана робота для підняття вантажу на висоту 5 м дорівнює:
  • W = mgh = 5000 кг * 9.8 м/с^2 * 5 м = 245000 Дж
  • Час, за який ця робота виконується, можна знайти зі співвідношення:
  • W = Pt
  • t = W / P = 245000 Дж / (10 кВт * 0.8) = 3062.5 с
  • Отже, вантаж підніметься на висоту 5 м за близько 3063 с, або близько 51 хвилин
  • 5. У цій задачі ми можемо визначити роботу сили опору повітря, використовуючи закон збереження енергії. Згідно з цим законом, сума кінетичної та потенціальної енергії тіла на будь-якій висоті залишається постійною, якщо не враховувати енергію, яку витрачає сила опору повітря.
  • На початку руху, коли тіло знаходилось на висоті 20 м, його кінетична енергія дорівнювала нулю, а потенціальна енергія була дорівнювала:
  • E = mgh = (0.1 кг) * (9.81 м/с^2) * (20 м) = 19.62 Дж
  • Після падіння на землю, коли тіло мало швидкість 20 м/с, його кінетична енергія дорівнює:
  • K = (1/2)mv^2 = (1/2) * (0.1 кг) * (20 м/с)^2 = 20 Дж
  • Отже, робота сили опору повітря може бути обчислена як різниця між початковою потенціальною енергією тіла та кінетичною енергією тіла на кінці його руху:
  • W = E — K = 19.62 Дж — 20 Дж = -0.38 Дж
  • Отже, робота сили опору повітря становить -0.38 Дж. Це означає, що сила опору повітря виконувала роботу протилежну до руху тіла, тобто витрачала енергію

Михаил Александров