Помогите пожалуйста написать сочинение Argumentative... - вопрос №568899

Помогите пожалуйста написать сочинение Argumentative composition

Some people say that there is no bad weather there are bad clothes. Others claim that the best place to live is the part of the world where there is no winter and autumn like in Australia or Africa.

     Do you think whether we are lucky or not to have four seasons which changeoneanother during the year? Write 200-250 words.

Use the following plan

1)make an introduction.(state the problem)

2)express your personal opinion and give 3-3 reasons for your opinion

3) express an opposing opinion and give 1-2 reasonsbfor this opposing opinion

4) express why you don't agree with the opposing opinion

5)make a conclusion restating your opinion

Зарание Огромное спасибо

Вопрос задан анонимно
1 ответ

Сочинение на тему Argumentative Сomposition  в заданном формате написать можно, и нужно также обратить  внимание на прямое значение этого слова (здесь пока этого не видно). Буз понимание названия раскрыть тему невозможно. С удовольствием  помогу, обращайтесь в чат, работа готова.

По мнению автора лучший ответ отсутствует.