помогите составить монолог из 8... - вопрос №822776

помогите составить монолог из 8 предложений про коммерческие банки и их виды

Ответы

As a matter of fact there's  a number of different types of commercial banks available presently. In this particular brief review we are going to mention the most significant ones; specifying them in detail. Hopefully, our description is going to be informative.

Вот для начала, на пробу немного текста по теме. Остальное — хоть целую статью при более конкретном общении-)