перевести на английский: Лена,познакомься с... - вопрос №918590

перевести на английский: Лена, познакомься с моим другом Виктором.ему 17 лет, но он очень серьезный молодой человек.Он изучает физику и математику.

Ответы

Lena,let meet with my friend Victor,despite his seventeen years old he is very serious young person.He studies physics and math.

Lena, meet my friend Victor. he is 17 and he is a very serious young man. he studies physics and mathematics.