Помогите пожалуйста: make more conversation for these situation - вопрос №1448043

  • parents saying goodbye to son/daughter leaving home to share a flat with friends
  • saying goodbye to friends after spending a holiday with them
  • saying goodbye to your teacher/boss after finishing university/work on Friday
  • saying goodbye to your teacher/schoolfrieds when you leave school

Лучший ответ по мнению автора

write to chat