решение задач turbo pascal с обьяснением - вопрос №147238

Se  considera tablourile A[1..n] si B[1..m] formate din numere naturale din doua cifre, unde n,m<>100. Sa se scrie un program care afiseaza in ordine crescatoare multimea elementelor distincte(diferite) din ambele tablouri A si B. De exemplu, pentru

A:12 26 33 55 si

B:44 88 33 55 sa se obtina:12 26 33 44 55 88

 Dupa citirea celor doua tablouri A si B, multimeaC se initializeaza cu elementele primului tablou A.

Apoi se parcurg elementele celuilalt tablou B: daca un element  B[I]  nu face parte din multimea C, atunci acest element se adauga la multime.

Дополнение автора от 21.11.11 00:15:21

пожалуйста… очень срочно нужно… до 23:00