Добрый день люди! Помогите решить задания - вопрос №2855349

изображение из вопросаизображение из вопросаизображение из вопросаизображение из вопросаизображение из вопросаизображение из вопроса

Ответы

Ex.4 1) recycling bin, 2)directives, 3)recycle, 4)waste5)seperate. ex.3. 1- f, 2-a, 3-c 4-d, 5-b, 6-g, 7-e

Ex.4. 1 -?.. 2-?3 Ron worried that the meat would spoil during the power outage. 4) Cook the pork at the proper temperature to avoid contamination. 5) In moist climates, storage facilities are kept several degrees cooler due to humidity.