Составте письменное высказывание на тему "Моя учёба в колледже", ответить на вопросы 1. Forms of irregular verbs. 2. Inclination. Indicative, - вопрос №3936156

imperative, subjunctive. 3. The main forms of verbs. 4. Tenses of the English verb (indefinite, long, perfect, perfect-long). 5. Analysis of proposals.

Ответы

Рада вам помочь. Просьба писать ЛС.