Ответить на вопрос.Развернуто. - вопрос №547354

1)do you want to enjoy everything that life offers? what do you need for that?

Лучший ответ по мнению автора

Often people don't want to enjoy everything that life offers,because sometimes our life offers us the things which we don't want.If we want to enjoy everything that life offers,we need a strong character to take all the life gives us even the unhappy things.