Пожалуйста помогите!! кройте скобки употребляя глаголы в Present Continuous или Present Perfect - вопрос №703152

1. What’s the metter? Why he (to stop)?  2. My cousin (to look) for a job, but he ( no to find) a job yet. 3. You only (to have)  a piece of cake?  You (not to eat) much. 4.Johnny, who finally (to find) a new job, (to give) a big party.

Лучший ответ по мнению автора

1. has he stopped

2. is looking, hasn't found

3. have had, are not eating

4. had found, is giving