перевести на английский: Здравствуйте,я Саша... - вопрос №918598

перевести на английский: Здравствуйте, я Саша Горелов, студент 4-го курса.Я учусь в Российском химико-технологическом университете.Моя специальность-радиационная химия.

Ответы

Hello,I am Sasha Gorelov,the student of the fouth grade.I study in the chemic-technological university of Russia.My specialty is chemistry of radiation.

Hello, I am Sasha Gorelov, a fourth grade student. I study in Russian Chemical technology University. I specialize in radiation chemistry.