Употребите глаголы,данные в скобках, в соответствующем времени,лице и числе 1 Your sister (to stay) at the office after work for her English? 2 I... - вопрос №1668036

often (not to get) telegrams from my friends 3 We often (to get) letters from them

Ответы

Вот правильные варианты.
Will your sister stay at the office after work for her English? 2 I don't often get telegrams from my friends. 3 We often get letters from them.