Помогите с английским нужно правильно сформировать вопрос - вопрос №4189297

Помогите с английским нужно правильно сформировать вопрос 1. What (you do) Ответ_________ if dinosaurs (be) Ответ_________ still alive? 2. What (you do) Ответ _________ if you (have) Ответ _________ a jet pack? 3. What (you do) Ответ_________ if you (land) Ответ_________ on another planet? 4. What (you do) Ответ_________ if you (want) Ответ_________ to become famous? 5. What (you do) Ответ_________ if you (can) Ответ _________ travel faster than light? 6. What (you do) Ответ_________ if you (see) Ответ _________ a tornado coming? 7. What (you do) Ответ_________ if you (lose) Ответ _________ your memory? 8. What (you do) Ответ_________ if computers (become) Ответ_________ intelligent? 9. What (you do) Ответ _________ if you (meet) Ответ_________ an alien from another planet? 10. What (you do) Ответ _________ if a robber (ask) Ответ _________ for all your money?

Лучший ответ по мнению автора

1. What would you do if dinosaurs were still alive? 2. What would you do if you had a jet pack? 3. What would you do if you landed on another planet? 4. What would you do if you wanted to become famous? 5. What would you do if you could travel faster than light? 6. What would you do if you saw a tornado coming? 7. What would you do if you lost your memory? 8. What would you do if computers became intelligent? 9. What would you do if you met an alien from another planet? 10. What would you do if a robber asked for all your money?
Лучший ответ по мнению автора

Другие ответы

Здравствуйте, Николай.

Готова помочь за скромную ден. сумму.