9. Охарактеризуйте причини, хід та наслідки першої російсько-української війни. Проведіть можливі аналогії між тією війною і сьогоднішнім протистоянням - вопрос №4991219

Ответы

Перша російсько-українська війна відбулася в 1917-1921 роках, і є однією з найбільш значущих подій в історії взаємин між Росією та Україною. Приведу загальний опис ходу війни та її наслідків:

Причини:

  • Довготривала незгода між українцями та росіянами щодо майбутньої спільної держави;
  • Боротьба за владу та контроль над територією після революційних змін;
  • Спроба встановити новий порядок в Україні після розпаду Російської імперії.

Хід:

  • Українські націоналісти заявили про незалежність України;
  • Українська Народна Республіка проголосила себе незалежною державою;
  • Росія спробувала повернути Україну під свій контроль, почавши війну з УНР;
  • Війна тривала понад 3 роки, участь у ній взяли різні сторони (червоні, білі, армії УНР та інші);
  • В результаті, УНР була розбита, а Україна стала складовою Радянського Союзу.

Наслідки:

  • Втрата незалежності та суверенітету України;
  • Масова еміграція українців з України;
  • Розпад української нації на різні соціальні та політичні групи;
  • Низький рівень економічного розвитку України