Здравствуйте, у меня к вам... - вопрос №618784

Здравствуйте, у меня к вам такой вопрос: Мы делаем ремонт и содрали в комнате старые обои на которых был наклеян символ православия, который наклеил батюшка когда освятил квартиру, можно ли самому наклеить на новые обои этот символ?

Ответы

Плохо, конечно, что те так вот просто в мусор выкинули, т.к. это же символ креста.

Да, можно наклеять самим на те же места.

наклеить можно, но при этом вы должны серьёзно к этому отнеститсь. когда будете клеить читайте молитву. Господи Боже, Владыко Вседержителю, благослови, молим Ти ся, жилище сие и вся рабы Твоя, живущие в нем, яко да охраняеми Тобою, пребудут в мире, любви и согласии: благослови их, яко да исполняюще волю Твою святую, обитают зде до старости своея и узхрят сыны сынов своих: благослови их радостьми, веселием и изобилием, яко да утешают неимущих: благослови их долголетием, яко да угождающе Тебе, Владыце, Создателю и Спасителю, по милости Твоей внидут живущие в сем жилище и во Царствие Твое Небесное, уготованное всем творящим повеления Твоя. Услыши нас Всемилостиве, и благослови жилище сие и живущих в нем: яко да всегда хвалят Тя, Бога нашего, Отца и Сына и Святаго Духа, ныне и присно и во веки веков. Аминь".