доброго дня в мене таке... - вопрос №919317

доброго дня. в мене таке питаня, скільки днів не можна працювати послі празника водохреща?

Ответы

Доброго времени суток, Дмитрий.

Уважаемый, почитая Бога, трудиться никогда не грешно.

С наилучшими пожеланиями.

Добрага!

Ад Свята Нараджэння Хрыстовага да Хрышчэння — гэта так званыя Святкі ці Каляды. У гэты перыяд прынята па вечарох устрымлівацца ад працы. Але гэты звычай не для таго каб празна весяліцца, а для таго каб больш увагі надзяліць успамінам пра Хрыста і аб падзеях, якія адбываліся ў Яго жыцці, якія ўспамінае ў гэты час царква. Пасля Хрышчэння (19 студзеня) ужо можна працаваць як звычайна, Святкі скончаныя.