Добрий день підскажіть мені будь ласка що мені робити в мене дитина не може знайти спільну мову з батьком постійно сваряться і доходить все до конфлікту у всій сімї. - вопрос №1342271

1 ответ

Ответы

Добрий день, Алла! Дуже цікаво, що Ви пишите саме «Дитина не може знайти спільну мову з батьком», а не «дитина і батько не можуть порозумітися», ніби у цих відносинах Ви займаєте саме бік чоловіка. Я хочу зауважити, що встановлення взаємовідносин повинно відбуватися з обох сторін. А саме і чоловік і дитина повинні нести відповідальність за їх взаємовідносини. Кожний окремий конфлікт звісно треба розглядати окремо і дуже важко зарас дати загальні рекомендації, але я спробую це зробити.
Мабудь найкращими стратегіями поведінки у всіх конфліктах можуть бути компроміс та співпраця. Це означає, що треба намагатися задавольнити потреби і чоловіка і дитини. Компроміс передбачає, що потреби будут задовільнені не у повному обсязі і кожен з них має чимось поступитися. Співпраця означає що потреби їх обох повністю будуть задовільнені, але почерзі. Наприклад, Ваш чоловік хоче, щоб ви на вихідних поїхали на дачу, а дитина хоче, щоб ви поїхали на річку. Можна підібрати такий варіант, щоб влаштовувал їх обох. Співпраця - якщо ви на один вихідний поїдете на річку, а у інший — на дачу. Компроміс — якщо, наприклад замість дачі і річки обирете третій варіант, що їх достатньо задовільнить — наприклад зайнятися вдома генеральною уборкою, а ввечері піти разом до розважального парку.
Ваша роль у цих відносинах може бути допоміжною — Ви можете підтримувати і допомогати знайти їм оптимальні варіанті вирішення суперечливих питань.
Якщо у Вас будуть запитання — можете мені написати. Щасти Вам!