составить: общий,специальный,разделительный,альтернативный вопросы и вопрос к подлежащему а предложении. They can also detect some diseases in humans. - вопрос №1523304

Вопрос задан анонимно
1 ответ

Лучший ответ по мнению автора

Can they also detect some diseases in humans? общий

What can they also detect in humans? специальный

They also detect some diseases in humans, can’t they? разделительный

Can they also detect some diseases in humans or animals? альтернативный

Who can also detect some diseases in humans?  К подллежащему