Украина

Лишения родительских прав - вопрос №547744

Здраствуйте меня зовут Гена мне очень нужна ваша помощь. Я инвалид детства меня хотят лишить баткивських права. Что я за пол года не являлся к ребенку. Ребенку 1год 3 месеца. Жывем по разных городах. я плачу алименты на жену и на ребенка остальные денги плачу на кредит денег на больше нехватает. Жена на звонки и смс не отвечает. Только тещаберет трубку. Но у меня с ней не сложилось с общениям она меня не любит. Теперь на меня подают на суд. Что делать я незнаю подкажыте как мне поступить. genasmila@mail.ru 0634093108

1 ответ

Ответы

Добрый день, Геннадий! Согласно тем фактам, которые Вы привели  в письме, Вас могут лишить родительских прав.

Відповідно до ст. 165 Сімейного кодексу України один з батьків, опікун, піклувальник, особа, в сім’ї якої проживає дитина, заклад охорони здоров’я, навчальний або інший дитячий заклад, в якому вона перебуває, орган опіки та піклування, прокурор, а також сама дитина, яка досягла чотирнадцяти років мають право на звернення до суду з позовом про позбавлення батьківських прав.

Так, ст. 164 СКУ передбачено, що мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

  1. не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я без поважної причини і протягом шести місяців не виявляли щодо неї батьківського піклування;
  2. ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;

Найбільш розповсюдженою підставою для позбавлення батьківських прав є саме ухилення від виконання батьками обов’язків по вихованню дитини.

Ця підстава займає найбільшу питому вагу серед інших підстав ч. 1 ст. 164 СК. Згідно п. 16 Постанови Пленуму ВСУ № 3 від 30.03.2007р. «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» (далі — Постанова Пленуму ВСУ № 3 від 30.03.2007р.) ухилення батьків від виконання своїх обов’язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема:

  • не забезпечують необхідного харчування;
  • медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання;
  • не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення;
  • не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей;
  • не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу;
  • не створюють умов для отримання нею освіти.

Зазначені фактори, як кожен окремо, так і в сукупності, можна розцінювати як ухилення від виховання дитини лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов’язками.

При получении копии иска, Вам  надо будет написать грамотное возражение на этот иск. И собирайте документарные доказательства (то, что Вы — инвалид, квитанции об уплате алиментов, копии чеков на подарки ребенку, если Вы их дарили, на лекарства, еду и т.п.), а также показания свидетелей, которые могут подтвердить, ездили вы к своему ребенку или нет, и если нет — то каковы причины этому. Будут вопросы — задавайте.

Buh